9 неща, които богатите хора правят и не правят всеки ден

Дискусия в 'Приходи, разходи и бюджетиране' започната от Nikolay Delchev, 11 Сеп 2018.

1. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    381
    Лайкове:
    222
    Това, което правиш днес, е от значение.

В действителност ежедневните ви навици може би са определящи за благосъстоянието ви.

„Метафората, която харесвам, е лавината,“ казва Томас Корли, автор на „Навици за богатство: Ежедневните Успешни Навици на Богатите Хора.“ „Тези навици наподобяват снежинки – трупат се и накрая получаваш лавина от успех.“

Корли прекарва пет години като изучава живота и на богати (които са с годишен доход от 160 хил. долара или повече и текуща нетна стойност от 3.2 милиона долара или повече) и на бедни хора (определяни с годишен доход от 35 хил. долара или по-малко и текуща нетна стойност от 5 хил. долара или по-малко).

Той успява да отличи два типа, както той ги нарича: „навици на богатите“ и „навици на бедните“, означаващи тенденциите на онези, които попадат във всяка група. Корли обаче обяснява, че всеки човек притежава и от двата типа. „Ключът към успеха е да имаш повече от 50% от навиците на богатите,“ казва той.

И кои по-точно са тези толкова значими богати навици? Ето няколко:

Богатите хора винаги визуализират целите си.

„Фокусирам се върху целите си всеки ден.“

Богати хора, които са съгласни: 62%
    Бедни хора, които са съгласни: 6%

Не само че заможните хора си поставят годишни и месечни цели, но 67% от тях си ги записват. „Това ме изуми,“ казва Корли. „Смятах, че целта бе твърде обширна идея, но богатите твърдят, че желанието не е цел." Той казва, че целта сама по себе си е цел, когато отговаря на две неща: достижима е и за да я следваш е възможно да изпълниш физическо действие.

Те знаят какво е нужно да се направи днес.

„Поддържам дневен списък със задачи.“
    Богати хора, които са съгласни: 81%
    Бедни хора, които са съгласни: 19%

Не само че богатите имат списък със задачи, но 67% от тях изпълняват 70% или повече от възложената работа всеки ден.

Не гледат телевизия.

„Гледам телевизия около час или по-малко на ден.“

Богати хора, които са съгласни: 67%
    Бедни хора, които са съгласни: 23%

Също така, само 6% от богатите гледат риалити предавания, в сравнение с 78% от бедните. „Общата променлива измежду богатите е как те използват времето си за продуктивни цели,“ обяснява Корли. „Богатите не избягват гледането на телевизия поради някаква нечовешка дисциплина или свръхволя. Те просто не мислят за това, тъй като умът им е зает с друго обичайно ежедневно поведение – четене.“

Те четат ... но не за забавление.

„Обожавам да чета.“
    Богати хора, които са съгласни: 86%
    Бедни хора, които са съгласни: 26%

Разбира се, богатите хора обичат да четат, но те предпочитат нехудожествената литература – и по-конкретно книги за самоусъвършенстване. „ Те са ненаситни на тема четене как да се усъвършестват,“ казва Корли. Всъщност, 88% от тях четат такива книги по 30 минути всеки ден, в сравнение с едва 2% от бедните хора.

Освен това, те са луди на тема аудио книги.

„Слушам аудио книги докато пътувам към работното си място.“

Богати хора, които са съгласни: 63%
    Бедни хора, които са съгласни: 5%

Дори и да не си падате по аудио книги, можете да уползотворите времето докато пътувате към работа с тези подходящи дейности за самоусъвършенстване.

Те се стремят да се издигат на работното място.

„Работя повече, отколкото се изисква от мен.“
    Богати хора, които са съгласни: 81%

Бедни хора, които са съгласни: 17%

Струва си да се спомене, че докато 86% от богатите хора (в сравнение с 43% от бедните) работят средно по 50 часа и повече на седмица, едва 6% от тестваните богаташи са нещастни заради работата си.

Те не се надяват, че ще спечелят джакпота.

„Редовно играя на лотария.“

Богати хора, които са съгласни: 6%

Бедни хора, които са съгласни: 77

Това не означава, че богатите винаги играят на сигурно с парите си. „ Повечето от тези хора са управлявали бизнес и са използвали собствените си пари, като са се изправяли пред големи финансови рискове,“ обяснява Корли. „Хора като тях не се страхуват да рискуват.“

Те пазят здравето си.

„Следя калориите си всеки ден.“
    Богати хора, които са съгласни: 57%

Бедни хора, които са съгласни: 5%

Богатите хора ценят здравето си, казва Корли. „ Един от участниците в проучването ми беше на около 68 години и богатството му възлизаше на около 78 милиона долара. Попитах го защо не се пенсионира, а той ме изгледя сякаш падам от Марс. Каза ми: „Прекарах последните 45 години тренирайки всеки ден и следях какво ям, защото знаех, че най-печелившите ми години ще бъдат в края на кариерата ми.“ Ако той може да удължи кариерата си с четири-пет години повече от всеки друг, това са още около 7 милиона за него.“

Те се грижат за усмивката си.

„Почиствам зъбите си с конец всеки ден.“

Богати хора, които са съгласни: 62%

Бедни хора, които са съгласни: 16%

2. hjers

hjers Финансов стажант

Регистриран:
    7 Сеп 2018
    Постове:
    7
    Лайкове:
    0
    При мен резултатът е 5+ като при богатите и 4- като при бедните. Всъщност един от минусите е доста според, а един от плюсовете малко проблемен (по-скоро е не напълно постигната цел).

3. GeorgiD

GeorgiD Финансов стажант

Регистриран:
    25 Фев 2018
    Постове:
    15
    Лайкове:
    1
    При мен резултата е близък до богатите, но още не съм богат ... явно е въпрос на време :)

4. gaffana

gaffana Финансов стажант

Регистриран:
    8 Май 2018
    Постове:
    10
    Лайкове:
    3
    5.5 от добрите навици :)
    лесно мога да добавя още една единица с аудио книгите, виж с богатството няма да е толкова лесно :D.
    Все още не съм изслушал нито една. Запомняте ли нещо докато карате ?

5. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    192
    Лайкове:
    26
    Трудно запомням нещата, ако не съм фокусиран - карането на кола и слушане на аудио книга ... фокуса няма как да е на 2-рото :D

6. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    16
    7/9 за мен :D

7. Вальо

Вальо Финансов стажант

Регистриран:
    24 Май 2018
    Постове:
    6
    Лайкове:
    5
    Аз слушам само на дълъг път, защото тогава мога да се съсредоточа. В града пълен с трафик за мен е непосилно да вникна в книгата. Особено, ако ще карам 10-20 минути.

8. ViktoriaT

ViktoriaT Финансов стажант

Регистриран:
    21 Май 2017
    Постове:
    17
    Лайкове:
    1
    И аз много трудно мога да се фокусирам на аудио книга ... иначе имам 6 от 9.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice