Инвестиция в Исторически парк АД?

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от GeorgiD, 25 Фев 2018.

1. GeorgiD

GeorgiD Финансов стажант

Регистриран:
    25 Фев 2018
    Постове:
    15
    Лайкове:
    1
    Не очаквах, че такъв развой ще има темата - след като си взех преди месеци решението много хора споделиха моите опасения.

Искам да споделя друго инфо - в началото на месеца едно момче от групата на Тугедър - Християн Велев, ме контактна директно във фейсбук и ми пусна voice съобщения - с две думи искаше да ми продаде не само книгите, а как щял да ми помогне да постигна финансовите си цели, защото е изчел 100-ци книги и има огромен опит. Лошо няма ама момчето според мен няма и 19 години - какъв житейски, финансов, бизнес опит ще ми даде не знам, но както. Беше много настоятелен нищо, че няколко пъти му казах, че част от книгите съм ги чел, а и няма иинтерес в момента да ми помага(когато съм купил книгите, след като ги прочета едва ли не щял да ме менторира) - добре са го обучили, да търси всякакви пътища и да говори каквото намери за добре, но да не получи отговор НЕ ... е получи от мен. Мислих си, че повече няма да ме занимават, но това беше до преди няколко дни когато г-жа Стоянова реши да си пробва късмета. Оставих я да си каже каквото имаше да казва, след като разбра, че не желая никакви пенсионни продукти и че не искам да инвестирам в живото застраховане, то и на мен ми предложиха инвестиция в парка. След като четох и проучих нещата и зададох няколко въпроса, на които не можа да ми отговори и каза елате на среща не е за телефон или пък ще говорите с друг консултант, който е по-запознат реших тотално да я отрежа, но преди това се пробва и на мен да ми продава карти. Не ми се слушаше вече и разговора приключи по бързата процедура. Интересното за мен е явно пускат младите надежди с продажба на книги и след това почват по-сериозните продукти - фондове, застраховки и парка да не забравим, но ако не искаш инвестиция поне купи карта ... разгледай фейсбука на Ивелин Михайлов, Георги Детелинов и на още консултанти от групата и ми прави впечателние, че карат всеки, който купи карта да се снима и това се споделя с цел симулиране на висока акивност - та се зачудих вече този парк с продажба на карти ли решават да го финансират?

2. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    192
    Лайкове:
    26
    Е как е инвестирал или по-точно кога е инвестирал тези 20 милиона, след като Михайлов каза, че са теглили облигация с по 40% лихва защото не искал да вложи всичките си пари ... а по спомен облигацията май беше 300к?
    Отделно ако е инвестирал 20 милиона лични средства, защо не се виждат в отчета на парка нито за 2016 нито за 2017?
    Знам, че Михайлов продава мечти, но консултантите на тугедър явно продават небивалици :D

3. SpaceZeaLoT

SpaceZeaLoT Финансов Аналитик

Регистриран:
    3 Май 2018
    Постове:
    25
    Лайкове:
    12
    Не е "разказано и рекламирано" така разбира се :). Това са прости мои размисли и сметки. В рекламата е почваш да вземаш 5000лв едва ли не веднага.. и се набляга на 5000 с възможност без проблем да са и 20 000.. толкова положително звучи.. че направо не на година.. ами на месечна база ти се създава впечатление че е.. И лелките (а ако съдя по снимките) и не само.. кълват яко ;). Теглиш сега едно кредитче 42к колко е.. и си осигурен до живот :). Пенсионирал си се..

4. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    334
    Лайкове:
    115
    Във видео клиповете им това пише - огромен потенциал :)

Но дори и да имаш 1 година повече в дивиденти, то няма да има кой знай каква разлика в крайния резултат - затваряш от раз пари за 4-5 години ... ликвидния риск е валиден.
    Да не са ти предложили и на теб кредит?

5. Opi

Opi Одитор

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    192
    Лайкове:
    26
    Явно кредита е любим на Михайлов - облигация с 40% лихва, кара новите акционери да инвестират като теглят кредити - като по този начин единия кредит плаща другия :D

6. gaffana

gaffana Финансов стажант

Регистриран:
    8 Май 2018
    Постове:
    10
    Лайкове:
    3

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice