Е-книги на български език

Дискусия в 'Online' започната от kamentk, 27 Май 2017.

1. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Все по-често попадам на сайтове които предлагат някакви е-книги на български език по най-различни тематики - психология, бизнес и т.н. И цените са някакви прилични. Създаването на една книга не отнема ли твърде много време? Има ли възвръщаемост тогава, защото ми се струва, че хората в България такива неща не купуват. Прав ли съм?

2. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    334
    Лайкове:
    115
    Мисля, че големите книжарници/сайтове са на противно мнение - всяка година се правят повече и повече обеми.
    Тази години сигурно съм дал над 300-400 лв за книги, така че поне аз купувам :D

3. V.Andreev

V.Andreev Сметководител

Регистриран:
    7 Апр 2017
    Постове:
    66
    Лайкове:
    28
    И аз започнах да давам повече за книги и мисля, да продължавам все повече и повече да давам
    * Като си отделям повече време да чета и си повиша и скоростта на четене и разбиране - ще имам глад за още и още - което ще ме кара да взимам нови и нови :)

4. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    381
    Лайкове:
    222

Донякъде - да, донякъде - не. За БГ пазара не знам, но принципно една книга може да отнеме буквално от 1 ден до 1 година време. На мен лично ми отне 2 седмици докато напиша, редактирам и пусна за продажба еbook на английски, който написах преди около 2 години. Успях да продам към 45 бройки за по 5$ :D Но отново трябва да спомена, че таргета не бе българския читател. Има възвращаемост определно, иначе. Създадеш ли стойност, независимо под какъв вид, винаги има смисъл. :)

toni90 likes this.
  5. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    16
    Къде можем да я намерим тази книжка? :D

6. Nikolay Delchev

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    381
    Лайкове:
    222
    Ще и кача тук съвсем скоро - free, естествено! :)

Aleksandar Dyakov likes this.
  7. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    122
    Лайкове:
    16
    Ще чакаме тогава :)
    A тематиката каква е?

8. Nikolay Delchev

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    381
    Лайкове:
    222
    Общо взето за управленския опит който съм натрупал в корпоративна среда. Принципи, методологии, които съм пробвал и са сработили и най-вече такива, които не са сработили. Всичко това, на места доста полит-некоректно написано :D

9. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Идеята за темата е за българския пазар. Ясно е, че на световния нещата стоят по друг начин. За съжаление българина не чете вищо друго освен любовни художествени измислици и не мога да си го представя да даде пари за е-книга, която дори няма да може да нареди н библиотеката си, да се праска пред приятелите си колко е начетен.

10. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    334
    Лайкове:
    115
    Това е малко старо инфо, но показателно:
    http://www.bgonair.bg/sutreshen-blo...arinat-chete-poveche-no-kupuva-knigi-po-malko

Аз не съм фен на е-книгите, то и за това няма вече място в библиотеките у нас, предпочитам аудио книга пред ебоок.

11. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    И аз предпочитам електрнен вариант, но продължавам да твърдя, че българина чете предимно, за да се прави на интелигентен, както и си купува айФон, за да се прави на богат. Това идва от ниското самочувствие и неувереността в собствените възможности, гарнирани със слабо образование.

12. stvalkov

stvalkov Финансов стажант

Регистриран:
    4 Юли 2018
    Постове:
    6
    Лайкове:
    7
    И аз предпочитам аудио книгите. Мога да ги слушам нявсякъде. Лично за мен аудио книгата е подходяща за нехудожествена литература. Пробвал съм да слушам художествена - не изпитах същото удоволствие като да чета, тъй като трябва и малко визуализация. Не е пододящо докато върша други дейности - шофиране, спорт, ходене и т.н.

Aleksandar Dyakov likes this.

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice