€1000/м2 в София?!

Дискусия в 'Недвижими имоти' започната от Nikolay Delchev, 14 Мар 2017.

1. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    370
    Лайкове:
    218
    Луда работа. Дали е продължаващо надуване на балона или естествено покачване на цените с оглед на качеството и развитието на инфраструктурата?

Линк към източника

NorAngel likes this.
  2. Tralala

Tralala Финансов стажант

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    11
    Лайкове:
    2
    Огромен балон се надува, особено в София. Нереално високи цени за забутани панелки.... Такива платени от брокерите статии може да заблудят някой, но не всички.

NorAngel likes this.
  3. Pokerface

Pokerface Финансов Аналитик

Регистриран:
    15 Мар 2017
    Постове:
    26
    Лайкове:
    4
    Пффф инфраструктурата в Манастирски ливади например е потресаваща, същото та и по-зле в Кръстова вада... В момента едни от новите най-търсени райони за апартаменти. Горна Баня там канализацията е зле... Абе, въобще искат 1000 евро ама за какво реално?

4. cross

cross Финансов стажант

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    8
    Лайкове:
    1
    Цяла София е много зле като инфраструктура. Много добре тръгна градът преди години, сега всеки строи и стана като краварник.. някои апартаменти в центъра са добре, от този район като си тръгнете се започва:
    - Младост - не знам вече има ли блок, от който хората не си подават щипки през 2 комплекса
    - Люлин - ужасна инфраструктура на квартала, тъпканица + криминализираните селяндури, които само се чудят как да те прецакат, независимо дали става дума да ти спукат гумата или нещо друго
    - Лозенец - мислят си, че е лукс и че е нещо добро, но ако спреш някъде като нищо ти пукат гумата. Улиците разбити, тесни, 2-3 добри блока, иначе положението ужасно
    - Бояна - Как го измислиха това?!?! Квартал без канализация, боклук в кофите не съм видял - свинщина от класа...
    и защо да продължавам?
    Всеки строи без да мисли, комплекси, "резиденции", простотии... и накрая живееш в кутийки и никой не печели, дори въпросните "бизнесмени", тъй като всеки "луксозен" комплекс става на тотален кенеф за 2 месеца. Всичко ходи на Витошка и центъра. Направихме София поредното място, на което не си заслужава да се живее...

mcradys likes this.
  5. Nikolay Delchev

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    370
    Лайкове:
    218
    Така е, все по-примамливо изглеждат къщи на около 20-30 км от София. Скоро селата около столицата ще станат своеобразни квартали на града. Натам се изнасят тези, на които им писна скъпата лудница.

toni90 likes this.
  6. toni90

toni90 Сметководител

Регистриран:
    14 Мар 2017
    Постове:
    120
    Лайкове:
    15
    Ми аз точно за такава се оглеждам, ама почват и там да надуват, за някаква поляна без регулация, вода и ток от 500 квадрата някакви 60 000 Евро търсят :D

7. Pokerface

Pokerface Финансов Аналитик

Регистриран:
    15 Мар 2017
    Постове:
    26
    Лайкове:
    4
    Къща, ок, ама там разходите за поддръжка за 2-3-4 пъти повече от тези на един апартамент.

8. hap23

hap23 Финансов стажант

Регистриран:
    3 Май 2017
    Постове:
    1
    Лайкове:
    0
    Статия от вчера https://fakti.bg/imoti/235147-prodavachite-na-imoti-se-uvelichiha-s-12
    цитати от статията: "За първото тримесечие ръстът в предлагането е 12%."; "В САЩ лихвите вече се покачват, твърде вероятно е скоро това да се усети и у нас”, допълва Павлов." и т.н.

9. Nikolay Delchev

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    370
    Лайкове:
    218
    Ше се усети, но брокери и агенти до последно ще са в отрицание, опитвайки се да донапомпат родния пазар на имоти...

hap23 likes this.
  10. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Говорейки за имоти в София - качествени такива просто НЯМА, така че не мисля че скор още се пренасити предлагането. На път за работа минавам покрай един терен който е 4 метра широк и 10 метра дълъг на супер натоварен булевард. И там строят кооперация. Направо не ми се мисли кой би живял в нея. Ама това е така, просто защото няма предлагане. Не знам търсили ли сте имоти, но хубави в столицата почти няма, дори и за много пари. Така че не мисля че ще спаднат цените, заради свърхпредлагане скоро.

11. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    307
    Лайкове:
    95
    @kamentk, Ако приемем, че в София е фул с некачествени имоти и хората не искат да ги купуват, как според теб ще реагират строителите/собствениците?

12. Opi

Opi Сметководител

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    162
    Лайкове:
    23
    Ако има свърх предлагане на шит жилища и малко търсене, но силно на качествени жилища, то цените на имотите няма как да ходят нагоре, а в посока Юг-Югоизток.

13. Santa

Santa Сметководител

Регистриран:
    5 Май 2017
    Постове:
    52
    Лайкове:
    34
    Някой живял ли е в кварталите в подножието на Витоша? Чудя се дали да си купя къща там, след като се нормализират цените. Другият вариант, който обмислям, е някое от населените места в близост до София. Повече не ми се седи в апартамент насред мръсотията на града.

14. Nikolay Delchev

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    370
    Лайкове:
    218

Аз живея в такъв квартал и трябва да кажа, че си заслужава от гледна точка на чистия въздух (без майтап). В Горна Баня, например, въздухът се сменя близо десет пъти на денонощие... :) Съгласен съм, че на този етап не си заслужава - цените са КРАЙНо завишени. Колкото до места в близост до София, аз лично бих се насочил към места не по-далеч от 15-20 км. Като имена се сещам за - Герман, Панчарево, Бистрица, Лозен, Мрамор (където съответно има по- малко шведи)

В допълнение се замисли дали искаш просто парцел или с цяла къща на него. Понякога едното излиза много по-скъпо от другото.

Santa likes this.
  15. kamentk

kamentk Одитор

Регистриран:
    28 Мар 2017
    Постове:
    155
    Лайкове:
    35
    Те хората не искат да ги купуват, но все пак трябва да живеят някъде и се спират на най-малко лошото. Наистина хубавите имоти свършват буквално за секунди след като се появят на пазара. Търсенето е наистина огромно. Познавам страшно много хора, които определено не се скъпят, търсят имоти, защото не им се обикаля по квартири всяка година да се местят поне веднъж и просто няма това което искат. Някои се примиряват, например със по-кофти етаж, по-кофти изложение и т.н. Други чакат година-две. Щом ги строят тия шит имоти, със сигурност има ко да ги купи. И те не водят до пренасищане на пазара на качествени такива, чийто пазар е в дефицит и строителите и продавачите много добре знаят това. Населението на София расте и неизменно това ще води до нарастване на цените. Мита че банките всеки момент ще изкарат множество жилища и ще сринат цените, също е върховна глупост, защото банките наистина държат много имоти, но никога няма да ги изкарат всичките на пазара, защото наистина има риск той да рухне. От мои познати брокери знам, че след като върнаха парите от КТБ масово хората са купили по още един апартамент от страх, че може пак да фалира банката в която ги влагат и това е намалило предлагането страшно много, защото ако е имало някакъв "буфер" от приемливи имоти които са били на пазара, то той е изчезнал, а същевременно търсенето се е засилило още повече и строителите не са в състояние да строят по-бързо от колкото купувачите купуват качествените имоти. Отделно, че много хора от провинцията купуват имоти в София с цел отдаване под наем, защото наемите са високи и им носят по-висока доходност на парите, отколкото срочен депозит.

Естествено проблем на народа е, че не знае как да инвестира и и единственото което може да измисли е имот под наем и срочен депозит, но това няма да се промени изобщо в обозримо бъдеще.

16. moneff

moneff Финансов Аналитик

Регистриран:
    14 Фев 2018
    Постове:
    26
    Лайкове:
    3
    От провинцията да купят имот и да го пуснат под наем, те тез трябва да са някави сериозни провинциалисти с много земи..

Като цяло аз гледам 1 теденция. В момента България е няколко района - София, Пловдив , Варна, Бургас това е.. Хората бягат по тези големи градове за да търсят работа, по селата няма хора, в малките градове е като призрачно действие от някой хорър филм. Наскоро обикалях няколко града и там просто се вижда от всякъде изключително ниския стандарт на живот.
    Аз за това взех да се притеснявам ,че тези надувания в България са си с право надути. Тук в Пловдив за има няма 2-3 години се напълни града с 'новодошли' Пловдивчани от Хасково, Кърджали, Пазарджик и много села в околията. Масово хора, без културни навици и ценности, които не само шофират като джигити и няма да казвам още с какви навици.., но хора които са продали ниви,имоти,къщи в родните си места и купуват тук. За справка 2 от комплексите ОАЗИС в Пловдив са населени с 1300 АПАРТАМЕНТА! Всички апартамент са ПРОДАДЕНИ за изключително кратки срокове. Послепис в ОАЗИС се купува САМО КЕШ, защото банките не отпускат заеми за тези комплекси. В ОАЗИС-ите почти няма Пловдивчани.. Казвам го това, не за да направя някаква критика към хората, дошли в Плодив, а за да кажа, че тези хора търсят тук работа, което значително вдига цените на пазара..

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice