Инвестиция в eToro ?

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от moneff, 6 Мар 2018.

1. moneff

moneff Финансов Аналитик

Регистриран:
    14 Фев 2018
    Постове:
    26
    Лайкове:
    3
    Загледах се в едно видео:

И ми стана интересно..
    Гледам, че има доста хора с много сериозни %-ти възвращаемост на годишна и месечна база.
    Пробвал ли го е някой това?
    Голям ли е риска?
    Какво печели eToro От цялата работа?
    Колко са таксите?
    Облагат ли се с данъци?
    Как да изберем най-добрия трейдър и да го копираме?

Има хора с по 73% на годишна база Return..
    Това на 1000 лева, са си 730 лева, което е страхотна печалба.

Представям си с по-голяма инвестиция, какъв ще е кефа :)

Какво мислите?

2. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    303
    Лайкове:
    95
    Не съм наясно точно с eToro, но си плащаш някаква такса на трейдъра, който копираш или ти взима % от печалба, а eToro прави пари от комисионните и таксите - win win :D

3. moneff

moneff Финансов Аналитик

Регистриран:
    14 Фев 2018
    Постове:
    26
    Лайкове:
    3
    Да де, ама да не ме занулят тея :D

4. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    303
    Лайкове:
    95
    Слагай стоп и всичко е ок :)

5. SpaceZeaLoT

SpaceZeaLoT Финансов стажант

Регистриран:
    3 Май 2018
    Постове:
    23
    Лайкове:
    12
    За еТоро копираш сделките 1 към 1 (до колкото знам има и възможност за по - малък процент) на даден "професионален" трейдър. Срещу определена комисионна. По - спомен, защото преди години мислех да инвестирам в ТелеТрейд. Комисионните бяха 20-25 до 50 %. Което може да изглежда много. Но нека някой да ти "спечели" 10-20 хиляди.. нямам нищо против да му дам 1/3-1/2 :).

Разбира се рискът си е за теб. Има трейдъри които показват страхотни резултати. Дори не 70 а по 500 % и нагоре на година. Но изведнъж губят всичко..
    Сега гледам, че бг офисът на телетрейд е нещо затворен явно и страницата е недостъпна: https://www.teletrade.eu/synctrading
    А преди години бяха много силни.

6. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Финансов Аналитик

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    44
    Лайкове:
    6
    Има един трейдър/дилър, голяма работа го дават, Иво Димов от Карол, показва как се правят пари от трейдинг - взима сметка от 1-2к и ги прави близо 30к и после фалит :D Та той е острието на Карол-а :D

7. stvalkov

stvalkov Финансов стажант

Регистриран:
    4 Юли 2018
    Постове:
    5
    Лайкове:
    5
    Някой с по-дългосрочна инвестиция в eToro да сподели резултати, впечатления?

8. Вальо

Вальо Финансов стажант

Регистриран:
    24 Май 2018
    Постове:
    4
    Лайкове:
    4
    upload_2018-7-31_20-46-57.png

Общ резултат +8,5% за година. Като цяло я намирам за доста интересна платформа, но трябва много внимателно да избираш кой да копираш. Аз лично избирам хора с дълга история в платформата с няколко положителни години и без сериозни месечни спадове. Смятам, че е добро решение за хора, които нямат познания, а искат да навлязат в алъш вериша. Препоръчвам копиране на поне 10 човека с големи разлики в структурата на портфейлите. Не плащаш на хората, за да ги копираш, нямаш и такси към сайта. Трейдърите печелят процент от спреда при сделките и им се изплаща от eToro. Ти просто трябва да си съгласен с условията, които сайта предлага за търгуване, а именно малко по-големи спредове. Има всякакъв тип трейдъри - от такива гонещи 5% годишен профит, до такива с цел 10% месечно. Аз лично се бях престарал с копирането на хора, които спекулират с биткойн и това показва резултата от февруари и март. За нормално копиране на човек са нужни в повечето случаи поне по 500$, в противен случай е възможно да не се копират абсолютно всички сделки, поради цената на по-скъпите акции. Въведоха такса за теглене - 25$ преди няколко месеца, в момента не знам дали все още съществува. Махнаха стоп поръчките на криптовалутите, което доведе до някои загуби на трейдърите. Аз не търгувам там, само копирам и засега съм доволен. Не се занимавам с поръчки, стопове и т.н. При копирането на човек въвеждаш процентно Copy Stop Loss стойност и при достигането й, автоматично се затварят всички позиции отворени по образец на копирания. По този начин се застраховаш от неадекватни действия от негова страна. Част от трейдърите добавят периодично пари към портфейла си и получаваш известие за това - можеш да добавиш процентно същата стойност или да продължиш да го копираш с настоящата сума. Аз лично добавям пари, за да продължа копирането на 100%. Иначе е възможно да не копираш някои от новите сделки преди портфейла да се рекалкулира спрямо новото съотношение. Ако решиш да добавиш повече от 30-40% към някой, е по-добре да спреш копирането и да го отвориш отново с цялата сума. Така няма да мине много време, за да се отворят позиции с новата част от парите.

Имат и възможност за инвестиция в CopyFunds, които са също интересна идея, но там минималната сума за инвестиране е 5000$ в продукт. Най-общо казано това са сбор от подбрани от платформата трейдъри, които ти управляват парите или пък копие на различни портфейли примерно с ETF-и, криптовалути, високотехнологични компании, портфейл на Бъфет и т.н. Доста варианти има. Аз лично засега не съм инвестирал в такъв продукт, тъй като сумата ми се струва прекалено голяма за момента. След като постигна оптималния (според мен) портфейл от копирани хора, ще пробвам и някой от тези услуги, но засега портфейла ми не е достатъчно дълбок, за да тествам и това.

Предлагат и кредит (средства) с ниски лихви за хора, които искат да рискуват още повече. Могат да се ползват няколко месеца. Не си спомням подробно условията, но като цяло за мен е прекален риск да инвестираш с пари, които нямаш.

П.С: Мога да дам реферал за взаимна изгода до 100$.

Last edited: 1 Авг 2018

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice