Инвестиция в Исторически парк АД?

Дискусия в 'Ценни книжа' започната от GeorgiD, 25 Фев 2018.

1. Dollar_dollar_bills

Dollar_dollar_bills Финансов Аналитик

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    44
    Лайкове:
    6
    Да кажем, че съм го приел лично, особенно след като няколко от консултантите се опитаха да продадат ИП( през няколко седмици ме контактваха), като им казах, че нямам интерес. А стажанти на тугедър директно ми пускат voice съобщения по фейсбук с това едва ли не колко съм тъп, ако не чета техните книги от академията им - на едното момче от фейс профила му се разбира, че миналата година е завършил, а ми казва как е изчел стотици книги и как вече е финансово свободен, но да съм купил книгите, които иска да ми продаде, а след това ще ми играе ментор, за да стана финансово свободен.

Все още не са ми предлагали застраховка, но от приятели знам, че директно са им казвали - абе ти имаш дете, жена, ако умреш какво става с тях и други черни краски ...

2. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    44
    Лайкове:
    6
    Имам прост въпрос, който е следствие на публична информация и думите на ИМ:

В края на миналата година питат ИМ, колко акции остават в продажба - видеото е Възможност за инвестиция в Исторически парк АД - ето линк - гледайте, защото имам съмнения, че ще го изтрият - отговор още 100к
    Долу в ляво съм изкарал скрийншот от инвестор.бг - защото от парка са изтрили старото инфо от сайта, разбрали, че нарушават ЗППЦК, но темата си пази всичко - линк -

Ако остават още 100 000 акции, при положение, че продават 350 000 => са продадени 250 000 - по спомен тръгнаха да продава на нива от 120-40 лева за 1 акция - това прави десетки милиони лева инвестирани от акционерите
    А долу в дясно се вижда ГФО за 2017 - линк от другия форум - това, което се вижда или по точно не се вижда къде са тези пари - ГФО-то е публикувано преди няколко дни в ТР.

Въпрос към ИМ - има ли продадени 250 000 акции или не? Ако ДА, то защо не се отчитат в ГФО-то на парка, след като акционерите инвестират, за да направят така, че техните пари да финансират разходите на парка.

Прикачени файлове:

• iip1.png
      iip1.png
      Размер:
      407.8 KB
      Преглеждания:
      0
    Last edited: 3 Юли 2018
  3. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    370
    Лайкове:
    218
    Имам усещането, че ще настъпи един момент, в който изваждането на обективни публични факти и въпроси, като горния пример, ще бъде използвано за измиване на ръцете:

"Виждате ли, затова [изваждането на обективни публични факти и въпроси], няма да се случат нещата. Виновни са логиката, математиката, цифрите, извънземните, непатриотите, хейтърите, common sense-а и т.н. и т.н. и т.н." :)

4. Budinov77

Budinov77 Финансов стажант

Регистриран:
    3 Юли 2018
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    Към колегата долар_билс - как очакваш тези пари да бъдат отразени в ГФО-то, като акциите се купуват от ФЛ и постъпват по негова сметка.
    Аз изобщо се чудя как счетоводно тези пари ще бъдат вкарани отново в дружеството. Заем от тези (консултанти, адвокати и т.н.), от които си купил акциите ли. Увеличение на капитала чрез емитиране на нови акции ли (още по-лошо за новопривлечените акционери, защото това означава "разводняване", т.е. дела ти, съответно и дивидента ти следва да намалее). Абе чудна работа...............

5. Opi

Opi Сметководител

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    161
    Лайкове:
    23
    @Dollar_dollar_bills ти обаче не се шегуваше вчера :D

@Budinov77 принципно по-думите на ИМ, че се купува от ФЛ, както и по-рано @GeorgiD сподели инфо за договора - та по-всичко си личи, че наистина е през ФЛ - но най-добре е да боравим с факти - макар, че някои хора не иска да боравят с факти, а само с емоции и да се инвестира на базата идея и екип :D

А иначе най-лесно се вкарват парите с консултации, а и те нали продават карти за парка, може и от там да влизат пари в касите.

6. Budinov77

Регистриран:
    3 Юли 2018
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    @ Opi - искаш да кажеш, че би следвало да вкарват обратно парите като ФЛ-то (което е продало акциите) получава консултации от ЮЛ и си плаща за тях с получените пари от продажбата, ли? Правилно ли съм разбрал?
    Ако това е така, то туй е изключително куца схема, още на първите 50К ЮЛ-то ще се регистрира по ДДС (ако вече не се е регистрирало де, все пак карти уж продава) и ще дава на държавата за алелуя едни 20% ДДС, които към този момент едва ли ще може да си възстанови обратно.
    Отделно ФЛ пък за продажбата на тия акции ще дължи едни 10% данък върху реализираната разлика (която както разбрах не е никак малка 1 лв и 140 лв), отделно май и ако го прави регулярно, т.е. повече от веднъж при надхвърляне на прага 50К ще трябва и то да се регистрира по ДДС (разбира се с уговорката, че могат и да ползват различни ФЛ, така че да избягат от тоя момент). Въобще много въпроси, и колкото повече, толкова повече ми се вижда куцо измислена схема, при която при първата проверка от страна на НАП ще хвърчи перушина, та пушек ще се вдига.

7. Opi

Opi Сметководител

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    161
    Лайкове:
    23
    @Budinov77, казвам, че ако искаха да ги вкарат като увеличение, до сега да са го направи - а щом продават от ФЛ, то крайния продавач, така или иначе ще дължи 10% - дали ще се емитират нови акции или не ...
    То само на тази база може да разбереш колко далновиден бизнес имат, щом не продават ново емитирани, а от ФЛ - така се губят 10% ДОД + процент комисионна при продажбата - все пак консултантите и те са хора :D

8. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    44
    Лайкове:
    6
    Споделям, скрийншот от фейс групата на Стойне:

Детелинов е казал, че инфото ще излезе до Април и се вижда, че Април е минал, а инфото все още не е споделено - действиеото се развива миналата седмица. На въпрос как планирате да изплатите задълженията по облигациите, ИМ казва, че "Оправен е облигационния заем още през 2017 година последно" - няколко по-късно излиза инфото, което трябва да потвърди думите на ИМ, но ...[​IMG]
    Въпрос - ИМ, защо не е изплатен заема, след като твърдите, че е изплатен? Защо удължавате срока на облигациите(с лихва 20-40%) , след като трябва да имате десетки милиони капитал в касите на парка?

Прикачени файлове:

• obIP.jpg
      obIP.jpg
      Размер:
      198.6 KB
      Преглеждания:
      0
  9. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    44
    Лайкове:
    6
    @Budinov77 явно си по-наясно със счетоводно-правните аспекти на продажбата, предполагам е по линия на работа ти, но аз просто изкарвам факти и прилагам базова логика :)

10. Budinov77

Регистриран:
    3 Юли 2018
    Постове:
    3
    Лайкове:
    0
    @долар-билс
    Поназнайвам някои неща, но то по този случай и от всичко, което изчетох, информацията е толкова, ама толкова оскъдна и с множество варианти, та трудно можем да разберем кое и как се е случило, ако изобщо нещо се е случило. Както казах, твърде много въпросителни без отговор в тая цялата сага.
    А отговори от типа "оправен е, ама скоро ще разберете как", по-скоро добавят към въпросителните, отколкото да дават отговори на каквото и да било. Ако аз бях на мястото на инвеститорите в този проект, бих бил доста притеснен към момента

11. Opi

Opi Сметководител

Регистриран:
    17 Апр 2017
    Постове:
    161
    Лайкове:
    23
    Ако бяха публична компания, не само, че бих продал инвестицията си, ако лице високо в мениджмънта каже такова нещо, но дори бих направиш продажба на късо - въпреки, че ги избягвам :D

12. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    44
    Лайкове:
    6
    Мислих да пиша за друго, но виждам, че моя скрийншот е довел до сериозна полемика под видеото и как ИМ се оплита като в калчища - вече е терминално положението при него:

ИМ, защо вместо да отговорите на въпрос, който засяга публична информация, въпрос следствие на явно несъстовестиве между думите на ИМ и фактите:

За да отговори на това несъотвествие, ИМ иска 3-те имена, данъчни деккларации, имоти деклараци и един тон лични данни - защо?

Въпрос - ИМ, защо искате данни все едно човек ще влиза в най-строго охраняваният затвор в страна и за да се случи това всички агенции за сигурност трябва да го проверят, а въпросът касее публична информация - КАКВО КРИЕТЕ?

Прикачени файлове:

• yim2.jpg
      yim2.jpg
      Размер:
      99.8 KB
      Преглеждания:
      1
    • yim.jpg
      yim.jpg
      Размер:
      262.1 KB
      Преглеждания:
      1
    Last edited: 5 Юли 2018
  13. Nikolay Delchev

Nikolay Delchev Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    11 Мар 2017
    Постове:
    370
    Лайкове:
    218
  14. Aleksandar Dyakov

Aleksandar Dyakov Owner ФорумФинанси

Регистриран:
    12 Мар 2017
    Постове:
    307
    Лайкове:
    95
    @Dollar_dollar_bills явно тази информация трябва да се пази на всяка цена далече от публиката, нищо, че е следствие на публична информация.

15. Dollar_dollar_bills

Регистриран:
    16 Мар 2017
    Постове:
    44
    Лайкове:
    6
    Тъй като Михайлов говори за одит в това видео - и как акционерите трябва да избират богати и уважавани одитори, защото ако са малки, много по-лесно могат да излъжат, реших да направя справка - това е одитора - http://ides.bg/публичен-регистър/регистрирани-одитори/радка-янева-георгиева-0215/

и много интересно става между това, което казва Михайлов и одитора на ИП.

Въпрос - Одитор с 49 хиляди собствен капитал - голям одитор ли е или малък? Ако е голям, то KMPG, EY, Grant Torton и т.н., които имат стотици пъти по-голям капитал - като какви се водят?
    Може ли акционерите да имат вяра на одитора на парка?

Прикачени файлове:

• odit_IP_.jpg
      odit_IP_.jpg
      Размер:
      301.2 KB
      Преглеждания:
      0

Сподели

1. Този сайт използва "бисквитки" (cookies). Използвайки този уебсайт, Вие се съгласявате, че можем да поставим „бисквитки” на Вашия кoмпютър / устройство.
    Dismiss Notice